GetSimple

Vzhledem k tomu, že statické webové stránky bez jakékoli administrace jsou již na ústupu, hledal jsem nějakou alternativu pro klienty, kteří chtějí opravdu jednoduchý levný web a WordPress nebo Drupal je pro ně zbytečný. Takových lidí je celá řada a možná patříte mezi ně. Ne každý potřebuje rozsáhlý web se spoustou položek v menu a řadou podstránek.

Potřebujete-li spíše jen webovou vizitku, kde si v případě potřeby sami změníte kontaktní informace, ceník nebo nějaké fotografie, pak vám může GetSimple plně vyhovovat. Doporučuji jej klientům, kteří chtějí weby v rozsahu od tří do deseti podstránek.

GetSimple se však nehodí na stránky s hodně členěným obsahem. Přestože je možné je s ním vytvořit, administrace pak v takovém případě není komfortní a srozumitelná pro začátečníka.

GetSimple umožňuje a já rád zrealizuji:

  • používat srozumitelnou českou administraci s vizuálním editorem a vyplňováním tagů pro vyhledávače
  • mít předdefinováno několik šablon s rozložením pro vkládanou podstránku
  • vytvářet kontaktní formuláře
  • vkládat obrázky do nejrůznějších druhů galerií
  • provozovat jednoduché eshopové řešení
  • automatické zálohování jakýchkoli prováděných změn

Weby postavené na GetSimple

Ukázka administrace webu s GetSimple

Výhodou GetSimple je také skutečnost, že jej můžete provozovat na nejlevnějším hostingu, který ani nenabízí databázi. GetSimple si vše ukládá do sady souborů XML, takže jej můžete i snadno přesouvat z jednoho hostingu na druhý pomocí FTP klienta.

Webové stránky projektu najdete na adrese get-simple.info, přečíst si můžete i mé články o GetSimple na webu Maxiorel.cz.