Počítačové poradenství

S počítači jsem poprvé přišel do styku někdy v roce 1994, tehdy ještě jako člen počítačového kroužku. O pár let později jsem již vlastnil osmibitový počítač ATARI 800 XE, ke kterému jsem dostal nejrůznější periferie. U něj jsem také začal s programováním jednoduchých her a aplikací. Tím v podstatě začal můj zájem o počítače z profesního hlediska, který trvá až dodnes.

Mám bohaté zkušenosti ze zaměstnání i vlastní praxe, a to jak s problémy, na které uživatelé při práci s počítačem naráží, tak se školením uživatelů nejrůznějších stupňů znalostí. Mohu vám poradit s každodenními problémy, které na vás u počítače čekají. Samozřejmě odstraním i nenadálé komplikace, které se mohou při práci s počítačem vyskytnout.

Nenabízím opravy, výměny a testování hardwaru, čili součástek počítače. Tuto práci přenechávám odborníkům, kteří s hardwarem přicházejí denně do styku. Vzhledem k tomu, čím se zabývám, není v mých silách mít přehled o tisícovkách různých komponent, které jsou momentálně na trhu. Stejně tak prosím nežádejte mé rady s výběrem hardwaru či poradenství při řešení problémů spojených s hardwarem.

Základní informace o hardwaru vám samozřejmě poskytnu, ale mojí specializací, je poradenství pro:

  • práci s operačním systémem Windows (jakákoli verze),
  • práci s operačním systémem Linux (především Debian),
  • práci s operačním systémem Apple OS X (mám certifikaci od Apple, viz můj životopis),
  • práci s kancelářskými aplikacemi (jsem Microsoftem certifikovaný profesionál, viz můj životopis),
  • úpravy fotografií v grafických programech,
  • odvirování a řešení podobných problémů,
  • zapojení a instalace ovladačů tiskáren a skenerů,
  • kopírování fotografií z digitálního fotoaparátu,
  • a jiné činnosti.

Počítačové poradenství poskytuji pouze v Brně a okolí, nejčastěji na sídlišti Bystrc, kde bydlím. Časově se vám mohu přizpůsobit. Potřebujete-li tedy poradit s domácím počítačem a přitom jste po celý den v zaměstnání, můžeme konzultaci domluvit i v podvečer. Nebojte se mě kontaktovat.

Dovoluji si upozornit, že v současné době dávám přednost práci na webových stránkách a programování. Počítačové poradenství tedy poskytuji spíše výjimečně, pouze stálým klientům a lidem v okolí mého bydliště, kterým je Brno - Bystrc.