Jan Polzer
Menu

SEO – optimalizace webu

nejen Brno a okolí

Snad každý, kdo dnes nabízí tvorbu webových stránek, zmiňuje tzv. SEO nebo SEO optimalizaci. Tato tři písmena označují anglický termín Search Engine Optimization. Jedná se o speciální postupy při přípravě a úpravě webových stránek tak, aby je internetové vyhledávače považovaly za kvalitnější než ostatní a podle toho je také umístily na lepších pozicích ve výsledcích hledání. Kvalitní SEO vám přinese více návštěvníků na váš web bez dodatečných nákladů na reklamu.

Za velký problém z pohledu klienta považuji skutečnost, že SEO nabízí spousta lidí, aniž by pořádně věděli, co tato činnost obnáší, případně mají jedinou zkušenost ze speciálního kurzu.

Specializuji se na technické a onsite SEO
Specializuji se na technické a onsite SEO

Co je to SEO

Před tím, než začnete přemýšlet, zda SEO potřebujete, je dobré si ujasnit, co to SEO je. Jedná se o kombinaci upraveného kódu webových stránek, speciálně strukturovaného textu a obsahu, důraz na správnost kódu stránek a řadu dalších faktorů. Ovšem SEO není jen o správném návrhu stránek.

Řada firem nabízejících SEO nemá ani potuchy o tom, že k udržení pozice ve vyhledávačích je potřeba pracovat se spoustou externích faktorů. Pokud je nezohledňují, najděte si skutečné odborníky.

V širším kontextu práce na úspěšném webu je potřeba rozvíjet další online aktivity, jako jsou sociální sítě nebo placená reklama na nejrůznějších platformách.

Potřebujete SEO?

Jistě jste někdy lamentovali nad tím, že pro určitý hledaný výraz vám vyhledávače vrátí odkazy na stránky, na kterých se nic zajímavého nedozvíte. Takové stránky jsou dělány pouze pro reklamu a snaží se maximálně využívat techniky SEO k tomu, aby se umístily před skutečně kvalitními weby.

Vyhledávače se snaží proti nekvalitním webům postaveným pouze na SEO bojovat. Jakkoli by se SEO nemělo přeceňovat (ceny některých specialistů jsou často velmi vysoké), neměli byste jej ani podceňovat.

Všechny stránky, které připravuji, ať už se jedná o levné weby nebo webové stránky postavené na systému Drupal, mají v maximální možné podobě upravený kód tak, aby vyhovoval technikám SEO.

Zároveň s tím vám nabízím poradenství při struktuře textů a jejich sestavení s ohledem na SEO. To vše je zdarma, resp. v ceně tvorby webových stránek.

Bez specialistů kvalitní SEO nepostavíte

Nenabízím však placenou SEO optimalizaci, která musí nutně zahrnovat spoustu dalších faktorů (copywriting, PPC reklamy, marketing sociálních sítí), které stojí mimo přípravu a tvorbu webu z technického pohledu. Kvalitní specialisté na SEO vám také nabídnou dlouhodobou spolupráci, sledování a analýzu statistik návštěvnosti. Udržení dobré pozice vašeho webu ve vyhledávačích je běh na dlouhou trať. Proto výběr specialisty na SEO dobře zvažte.

V rámci komplexních služeb při realizaci webu vám zajistím i placené SEO poradenství specialisty z oboru, a to včetně linkbuildingu a správy PPC kampaní.

Sám se pravidelně vzdělávám, navštěvuji odborné konference o SEO a znalosti si ověřuji jak praxí, tak nejrůznějšími testy.

Do základů SEO vás zaškolím

Zejména u menších projektů může být investice do kvalitního SEO specialisty pro začátek nepříjemně vysoká. Jakkoli se může vyplatit. Z toho důvodu nabízím již několik let školení základů SEO.

Naučím vás správnému strukturování textů na webu, ukážu, jak můžete úspěch nebo propady svého webu vyhodnocovat a správně na ně reagovat. Po technické stránce budete minimálně schopni zkontrolovat svého programátora.

Co vám nikdy nenabídnu

Každý týden se setkávám s klienty, kterým nabídl své služby někdo neznalý svého SEO řemesla. Pokud byste někdy viděli podobné nabídky, ignorujte je.

  • automaty – nástrojů pro vyhodnocení SEO je celá řada, musí se k nim ale přistoupit se selským rozumem
  • registrace do katalogů – náhlý nárůst počtu odkazů z nesouvisejících zdrojů webu spíše uškodí
  • návštěvnost z robotů – k čemu je návštěvnost generovaná robotem, když nepřináší peníze?
  • garance 1. pozice v Google – z principu, jak vyhledávač personalizuje výsledky, ji nelze zaručit