Jan Polzer
Menu

Školení základů jQuery

manipulujeme s prvky na stránce

Tvorba webových stránek dnes není jen o kódování HTML a CSS. Pro interakci s uživatelem budete potřebovat alespoň základní znalosti práce se strukturou HTML kódu pomocí JavaScriptu. Pro začátečníky jsem připravil kurz věnovaný momentálně nejpopulárnějšímu javascriptovému frameworku pro úpravy webových stránek – jQuery.

Jedná se o nejpopulárnější knihovnu v JavaScriptu, která zjednodušuje manipulaci s prvky na webové stránce. Najdete ji v řadě redakčních systémů, v čele s nejpoužívanějším WordPressem a Drupalem.

V červnu 2018 používalo jQuery 73 % z milionu nejnavštěvovanějších webů
V červnu 2018 používalo jQuery 73 % z milionu nejnavštěvovanějších webů

Proč se naučit jQuery?

Nejpoužívanější javascriptová knihovna jQuery od svého počátku kladla důraz na interakci mezi HTML a JavaScriptem. S příchodem HTML5 a současné generace webových prohlížečů se řada věcí v JavaScriptu zjednodušila. Přesto jQuery neztrácí na oblibě a tvůrci webů se jej stále drží.

jQuery vám umožní rychle napsat obsluhu událostí po stisku nějakého tlačítka či odkazu na stránce. Umožní natáhnout data z jiné adresy a část stránky aktualizovat bez opětovného načtení. Využijete jej ve spojení s nespočtem karuselů, dialogů a různých vizuálních komponent, které uživatelům zpříjemňují práci s webem.

Vše uvedené lze samozřejmě napsat v čistém JavaScriptu. Použitím jQuery však výrazně ušetříte čas a eliminujete rozdíly v chování různých prohlížečů.

Školení jQuery pořádám ve spolupráci s portálem Naučmese, kde najdete podrobnější informace. Tamtéž se na kurz jQuery přihlásíte.

Nejbližší termíny školení jQuery:

    1. května 2019

Obsah školení základů jQuery

Na kurzu začneme nejprve základy JavaScriptu jako takového, povíme si něco k jeho historii a tomu, jakými různými způsoby se do webové stránky napojuje. Poté přizveme do hry jQuery a začneme si hrát s úpravou testovací webové stránky.

Kurz vždy přizpůsobuji znalostem a dotazům účastníků, osnova je ale zhruba následující:

  • základy JavaScriptu (historie, napojení do webu, proměnné, smyčky, podmínky)
  • základy jQuery (selektory, práce s třídami, obsluha kliknutí)
  • praktická cvičení s jQuery (manipulace s DOM)
  • rozšíření a další knihovny pro jQuery (karusely, dialogy, mapy)
  • alternativy k jQuery (a nevýhody jQuery)

Ohlasy účastníků školení jQuery

Splnil moje očekávání - usazení základů použití jQuery. Nyní mám dobrou startovací pozici pro prohloubení znalostí. Martin.

Dobre koncipovany. Od zakladu k pokrocilejsim aplikacim. Michal

Velice přínosný, probralo se vše, co jsem potřeboval. Zbyněk

Konečně jsem se naučil používat jQuery. Tomáš D.

Další ohlasy účastníků školení základů jQuery najdete na stránce kurzu na portálu Naučmese.