Software a vývoj aplikací na zakázku

Nabízím tvorbu programů pro operační systém Windows na zakázku. V současnosti najdete na internetu takové množství programů, ze kterých si vybere snad každý uživatel. Pro firemní využití jsou však často potřeba různé speciální funkce a zde přichází ke slovu software na míru.

Mohu pro vás zajistit vytvoření programů komunikujících s databází i internetem. Typicky se jedná o různé kalkulační pomůcky, programy kopírující data mezi webovými servery a počítačem, sběrače anket pro terminály s dotykovou obrazovkou a jiné.

Programuji v C# a na platformě .NET Framework (Windows), některé projekty jsem však schopen zajistit i v Delphi nebo C++ s využitím knihoven VLC, resp. MFC.

Vytvořil jsem několik produktů jak přímo na míru pro některé své klienty, tak zdarma dostupné programy, které získaly různá ocenění na zahraničních softwarových archivech a v časopisech.

CDengine

Ve své době vlajková loď mých softwarových produktů. CDengine slouží jako tzv. autorun program pro cédéčka a DVD. Zobrazuje obsah rozdělený do různých kategorií, obhospodařuje instalace programů a zobrazování obrázků. Svou prezentaci, kterou si na CD nebo DVD připravíte, pak můžete nechat uživatele prohledávat – CDengine k tomu nabízí dostatečnou podporu. Další zajímavou vlastností programu, je volitelná možnost prohledání počítače a zobrazení programů, pro které se na CD/DVD nacházejí aktualizované verze. Ty je pak možné jedním kliknutím spustit.

Licenci k CDengine nabízím vždy po dohodě se zákazníkem, a to buď vázanou na projekt, nebo pro určité časové období, kdy lze vydávat média s tímto nástrojem. CDengine poháněl/pohání CD a DVD přílohy časopisů Computer, Osobní finance, Extra PC a PC rady. Objevil se také u několika knižních publikací a ročenek velkých českých firem.

CDengine

Následující programy již dále nevyvíjím z nedostatku času. Pokud byste přesto měli o některých z nich zájem, napište mi prosím.

Maxiorel Copy2Backup

Jednoduchý zálohovací program je určen uživatelům, kteří preferují pravidelné zkopírování složek nebo souborů s nastavením před kompletní zálohou celého diskového oddílu. Podporuje FTP a také zálohování databází MySQL.

Je tak vhodný pro majitele webových stránek, kteří chtějí být připraveni na útoky hackerů, poruchu webhostingu nebo své vlastní chyby. Detailní popis programu najdete pod odkazem Maxiorel Copy2Backup.

V tuto chvíli už program Copy2Backup není dále vyvíjen.

Copy2Backup

Kalkula

Pomůcka pro tisk jednoduchých kalkulačních sestav ve stravovacích zařízeních. Program byl připraven s důrazem na snadné ovládání pomocí klávesnice. Kliknutím na odkaz si zobrazíte podrobnosti k tomuto programu.

Kalkula

Kalkulace 1.0

Speciální program určený jako doplněk k instalaci softwaru Jídelna pro Windows. Nabízí výpočet souhrnných kalkulací pro jednotlivé kategorie strávníků. Kliknutím na odkaz si zobrazíte podrobnosti k tomuto programu.

Kalkulace

Maxiorel GUI4UPX

Jednoduchý program sloužící jako grafická nadstavba ke komprimačnímu nástroji UPX, který pracuje v příkazové řádce. GUI4UPX umožňuje jednoduše nastavit všechny parametry pro příkazový řádek a kompresor UPX spustit. Podrobnosti najdete na stránce programu na webu Maxiorel.cz.

GUI4UPX

Banner Generator

Pomůcka pro vytváření grafických reklamních bannerů vypadajících jako systémový dialog Windows. V grafickém prostředí nastavíte textový popisek a pozici tlačítka, program následně zobrazí okno odpovídající tomuto nastavení. Z něj stačí vytvořit screenshot a máte připraven klasický banner o rozměrech 468 × 60 px. Program stahujte z webu Maxiorel.cz.

Banner Generator