Texty na zakázku - copywriting

Potřebujete vytvořit kvalitní, gramaticky správné a poutavé texty na svůj web nebo na tiskové materiály ke svým produktům? V tom případě Vám rád vyhovím. Psaním textů se profesionálně zabývám od roku 2000, nejčastěji v podobě článků a recenzí do různých časopisů. Viz sekce Knihy a články.

Články do časopisů, texty pro web a texty k produktům nebo do manuálů však nejsou totéž. Většina autorů dělá chybu, když je zaměňuje, výsledek práce tomu pak odpovídá.

Při psaní textů vždy rozlišuji, pro jaké médium jsou určeny a jaká je cílová skupina čtenářů. Jakýkoli text lze napsat různým způsobem, ale pokud nebudete mít na zřeteli uvedená kritéria, pak bude takovýto text shledán čtenáři jako nudný a nevyhovující, přestože bude v podstatě kvalitní.

Vzhledem ke své profesní specializaci nabízím především psaní textů z oblasti informačních technologií. Jistě mi dáte za pravdu, že dnes v podstatě nelze najít renesanční osobnost, která by rozuměla všem oborům lidské činnosti tak hluboce, aby její texty byly uvěřitelné.

Pokud uvidíte nabídku textů na zakázku, u které inzerent slibuje pokrytí jakéhokoli oboru, doporučuji velmi zvážit, zda se taková investice vůbec vyplatí. Často je pak totiž nutné zadat práci znovu – možná více lidem, ale s většími znalostmi konkrétních oborů.

Uvítám jakoukoli zajímavou nabídku jednorázové i dlouhodobé spolupráce. Referencemi budiž mé články v časopisech a na webech uvedených v sekci Knihy a články na tomto webu. Máte-li zájem se dohodnout na bližších podmínkách spolupráce, kontaktujte mě.

Od roku 2014 se plně specializuji na kompletní realizace webů a samostatné zakázky na kódování CSS přenechávám svému bratru, jehož webové stránky najdete na adrese lukas.polzer.cz.