Drupal

Redakční systém Drupal patří dle různých žebříčků k nejpoužívanějším open source redakčním systémům vytvořeným v jazyce PHP. Představuje ideální platformu pro vývoj jakéhokoli typu webových stránek od jednoduchých osobních a firemních prezentací, až po rozsáhlé portály s různými typy obsahu. Není tedy zaměřen pouze na správu článků a uživatelů. Drupal je možné nasadit všude tam, kde chcete pracovat s obsahem v jakékoli podobě – magazíny, inzertní weby, seznamky, prezentace produktů, stahovací weby, elektronické obchody (e-shopy)…

Proč zvolit Drupal?

Pro využití Drupalu jako základu pro váš web hovoří několik okolností. V první řadě jde o úsporu financí. Odpadají náklady na vývoj základních funkcí systému, jako je správa uživatelů a jejich oprávnění. Drupal je modulární a spoustu věcí lze řešit pouze vhodnou kombinací dostupných modulů bez potřeby dalšího vývoje.

Velmi podstatnou vlastností Drupalu, jakožto open source systému s otevřeným kódem je možnost obrátit se na kteréhokoli dodavatele schopného s Drupalem pracovat. Na rozdíl od uzavřených komerčních aplikací nejste v koncích, pokud váš dodavatel webových stránek zkrachuje, zmizí nebo přestane mít o zakázku zájem.

Použití Drupalu jako základního motoru vašich webových stránek zásadně zrychluje dokončení projektu. Vzhledem k tomu, že se realizátor nemusí soustředit na vytváření základních funkcí, je schopen projekt zrealizovat za mnohem kratší dobu, než by tomu bylo při vývoji od úplného základu.

Ukázky webů s Drupalem

Pohodlí práce s administrací

Vývojáři a uživatelé, kteří s Drupalem nepracují každý den, často kritizují pohodlí ovládání jeho administrační části. Vše je otázkou kvality provedené výsledného webu. Základní podoba Drupalu sice není v administrační části uživatelsky dokonalá, pokud však budete mít schopného realizátora webu s Drupalem, nemusíte se bát žádných těžkostí. Záleží na jeho znalostech všech možností systému.

Svým klientům se snažím nabídnout z Drupalu to nejlepší. Mám léty prověřené znalosti nejrůznějších modulů, používám takové, které nebrání upgradu na vyšší verzi Drupalu a zároveň weby stavím tak, aby jejich administrace byla co nejsrozumitelnější a nejpohodlnější. Mnoho lidí vám například bude tvrdit, že Drupal nemá hromadné nahrávání obrázků. Nevěřte jim. V Drupalu ode mě jej najdete, stejně jako spoustu dalšího.

Ukázka administrace Drupalu

Co nabízím?

Vzhledem k tomu, jak je Drupal univerzální, jsem schopen pro vás realizovat prakticky jakýkoli typ webu s tímto redakčním systémem. S Drupalem pracuji od roku 2005, napsal jsem také první českou knihu o Drupalu. Řadu webových stránek, které jsem na tomto systému postavil, najdete v referencích.

Výjimečně kromě kompletní realizace webů s Drupalem přijímám také zakázky na vytvoření šablon pro Drupal, speciálních modulů nebo spolupráci na částech celého projektu. Mohu vám poradit s výběrem vhodného webhostingu pro Drupal.

Nespolupracuji s agenturami, které vyhrají výběrové řízení na tvorbu webu s Drupalem, nemají s ním žádné zkušenosti a následně hledají "dělníka", který jim nějaký web sestaví. Dávám přednost přímé spolupráci s majitelem webu.

S řadou klientů spolupracuji také formou konzultací a nabízím instalace aktualizací opravných verzí modulů i samotného jádra Drupalu, které jejich webové stránky využívají.

I když je mým působištěm Brno a okolí, na webových stránkách postavených pomocí systému Drupal samozřejmě spolupracuji i s mimobrněnskými klienty.

Acquia Certified Developer

Od poloviny května 2014 jsem certifikovaným vývojářem pracujícím s Drupalem 7 (prvním a jedním z mála v České republice). Zkouška a označení od tvůrců Drupalu, Acquia Certified Developer, říká, že jeho nositel je schopen pokrýt celou problematiku Drupalu, ať se týče práce s administrací, tak vývojem modulů a témat vzhledu. Více o certifikaci najdete na webu Acquia nebo v mém článku.

V dubnu 2017 jsem jako první v ČR úspěšně potvrdil své znalosti Drupalu 8 absolvováním certifikačního procesu pro Acquia Certified Site Builder.

Acquia Certified Developer - Drupal 7 Acquia Certified Site Builder - Drupal 8

Acquia Partner

Jsem partnerem společnosti Acquia založené tvůrcem redakčního systému Drupal, Driesem Buytaertem. Acquia zaštiťuje vývoj a obchodní aktivity okolo systému Drupal. Můžete si u ní koupit například cloudový hosting optimalizovaný pro Drupal.

Acquia Partner

Drupal Association

Jako jeden z mála českých tvůrců webu jsem rovněž platícím členem Drupal Association, organizace pomáhající rozvoji Drupalu. Že nelžu, jako někteří mí čeští konkurenti, kteří nepravdivě uvádí na svém webu toto logo, si můžete ověřit po kliknutí na logo Drupal Association níže.

Drupal Association členství v Drupal Association

Další informace o redakčním systému Drupal najdete v mých článcích na webu Maxiorel.cz v sekci Drupal.

Drupal má také české webové stránky drupal.cz a své vlastní anglické drupal.org.

Webové stránky

Tipy a rady pro Drupal

Kromě placeného poradenství pro systém Drupal publikuji také množství článků na svém webu Maxiorel.cz. Pokud vás zajímají návody, rady, videa a další informace k různým problémům v Drupalu, koukněte na odkaz Drupal - rady, tipy, návody.

Školení Drupalu

Drupal již řadu let školím ostatní tvůrce webu. Rád se s Vámi na některém ze školení potkám. Více v sekci školení Drupalu