Jan Polzer
Menu

Váš specialista na Drupal

Acquia Certified Developer

Redakční systém Drupal patří dle různých žebříčků k nejpoužívanějším open source redakčním systémům vytvořeným v jazyce PHP. Představuje ideální platformu pro vývoj jakéhokoli typu webových stránek od jednoduchých osobních a firemních prezentací, až po rozsáhlé portály s různými typy obsahu. Není tedy zaměřen pouze na správu článků a uživatelů.

Drupal je možné nasadit všude tam, kde chcete pracovat s obsahem v jakékoli podobě – magazíny, inzertní weby, seznamky, prezentace produktů, download portály nebo elektronické obchody, eshopy.

Drupalem žiju a dělím se o své zkušenosti v knihách i na blogu
Drupalem žiju a dělím se o své zkušenosti v knihách i na blogu

Proč zvolit Drupal?

Pro využití Drupalu jako základu pro váš web hovoří několik okolností. V první řadě jde o úsporu financí. Odpadají náklady na vývoj základních funkcí systému, jako je správa uživatelů a jejich oprávnění. Drupal je modulární a spoustu věcí lze řešit pouze vhodnou kombinací dostupných modulů bez potřeby dalšího vývoje.

Velmi podstatnou vlastností Drupalu jakožto open source systému s otevřeným kódem je možnost obrátit se na kteréhokoli dodavatele schopného s Drupalem pracovat. Na rozdíl od uzavřených komerčních aplikací nejste v koncích, pokud váš dodavatel webových stránek zkrachuje, zmizí nebo přestane mít o zakázku zájem.

Použití Drupalu jako základního motoru vašich webových stránek zásadně zrychluje dokončení projektu. Vzhledem k tomu, že se realizátor nemusí soustředit na vytváření základních funkcí, je schopen projekt zrealizovat za mnohem kratší dobu, než by tomu bylo při vývoji od úplného základu.

Ukázky webů se systémem Drupal

Ze systému Drupal se snažím vytěžit maximum

TIC Brno

TIC Brno

Informační web městské agentury TIC Brno

Ty Brďo

Ty Brďo

Blog Pavla Hodála, učitele informatiky a milovníka Indie

eKuchařka

eKuchařka

Server s rozsáhlou databází receptů a videoreceptů

Lesensky.cz

Lesensky.cz

Firemní web agentury Lesensky.cz, 2. místo na soutěži WebTop100 2018

Pohodlí práce s administrací Drupalu

Vývojáři a uživatelé, kteří s Drupalem nepracují každý den, často kritizují pohodlí ovládání jeho administrační části. Vše je otázkou kvality provedení výsledného webu. Aktuální Drupal 8 navíc řadu nedokonalostí předchozí verze odstranil. Záleží na znalostech tvůrce webu a jeho přehledu o všech možnostech systému Drupal.

Svým klientům se vždy snažím nabídnout z Drupalu to nejlepší. Během let jsem vyzkoušel řadu nejrůznějších modulů. Používám výhradně takové, které jsou dále vyvíjeny a udržovány z hlediska bezpečnostních aktualizací. Weby vám postavím tak, aby jejich správa i plnění obsahem byly co nejsrozumitelnější a nejpohodlnější.

Ukázky administrace Drupalu

Správa obsahu v Drupalu 8
Správa obsahu v Drupalu 8
Vytváření seznamu článků s ručním nastavením pořadí
Vytváření seznamu článků s ručním nastavením pořadí
Úprava obsahové stránky v Drupalu 8
Úprava obsahové stránky v Drupalu 8
Jednotlivé stránky si poskládáte z různých komponent
Jednotlivé stránky si poskládáte z různých komponent

Co nabízím?

Vzhledem k tomu, jak je Drupal univerzální, jsem schopen pro vás realizovat prakticky jakýkoli typ webu s tímto redakčním systémem. S Drupalem pracuji od roku 2005, napsal jsem také první českou knihu o Drupalu. Řadu webových stránek, které jsem na tomto systému postavil, najdete v referencích.

Pokud stavíte web na Drupalu vlastními silami, můžeme se domluvit na technickém dohledu, analýze použitého řešení nebo poradenství k dílčím částem webu či vývoji modulů.

Nespolupracuji s agenturami, které vyhrají výběrové řízení na tvorbu webu s Drupalem, nemají s ním žádné zkušenosti a následně hledají "dělníka", který jim nějaký web sestaví. Dávám přednost přímé spolupráci s majitelem webu.

Neomezuji se na Brno

S řadou klientů spolupracuji také formou konzultací a nabízím instalace aktualizací opravných verzí modulů i samotného jádra Drupalu, které jejich webové stránky využívají.

I když je mým působištěm Brno a okolí, na webových stránkách postavených pomocí systému Drupal samozřejmě spolupracuji i s mimobrněnskými klienty.

Certifikovaný vývojář Drupalu

V roce 2009, tedy dlouho před začátkem oficiálních certifikací Drupalu, jsem své znalosti potvrdil testem u společnosti ExpertRating. Ověřil jsem tak své znalosti Drupalu 6.

Od poloviny května 2014 jsem certifikovaným vývojářem pracujícím s Drupalem 7 (prvním a jedním z mála v České republice). Zkouška a označení od tvůrců Drupalu, Acquia Certified Developer, říká, že jeho nositel je schopen pokrýt celou problematiku Drupalu, ať se to týká práce s administrací, tak vývoje modulů a témat vzhledu.

V dubnu 2017 jsem jako první v ČR úspěšně potvrdil své znalosti Drupalu 8 absolvováním certifikačního procesu pro Acquia Certified Site Builder.

Od prosince 2020 jsem rovněž první český Acquia Certified Site Builder pro Drupal 9.

Acquia Certified Developer pro Drupal 7 Acquia Certified Site Builder pro Drupal 8 Acquia Certified Site Builder pro Drupal 9

Školení Drupalu

Drupal již řadu let školím ostatní tvůrce webu. Rád se s Vámi na některém ze školení potkám. Naučím vás Drupal po administrační stránce, uvedu vás do tvorby modulů i témat vzhledu. Více v sekci školení Drupalu.

Jsem členem Drupal Association

Jako jeden z mála českých tvůrců webu jsem rovněž platícím členem Drupal Association, organizace pomáhající rozvoji Drupalu. Klikněte na níže uvedené logo Drupal Association a přesvědčte se.

Drupal Association Individual Member Poděkování Drupal Association za členství

Tipy a rady pro Drupal

Kromě placeného poradenství pro systém Drupal publikuji také množství článků na svém webu Maxiorel.cz. Pokud vás zajímají návody, rady, videa a další informace k různým problémům v Drupalu, koukněte na odkaz Drupal - rady, tipy, návody.

Tento redakční systém má také české webové stránky drupal.cz a své vlastní anglické drupal.org. Drupal je registrovaná ochranná známka Driese Buytaerta.

Ocenění Drupal CS Awards

V květnu 2019 proběhl v rámci česko slovenského setkání DrupalCamp CS 2019 po vzoru zahraničních soutěží první ročník vyhlášení cen Drupal CS Awards. Hodnotilo se několik desítek zajímavých projektů realizovaných firmami a vývojáři na volné noze.

Při vyhlašování v kategorii freelancer zaznělo i moje jméno. Získal jsem 3. místo s projektem zČech.cz.

Drupal CS Awards

Napsal jsem řadu knih o Drupalu

V roce 2008 jsem napsal svou první knihu věnovanou redakčnímu systému Drupal. Po čtyřech letech práce s ním. A zůstal jsem mu věrný i v tomto směru. S každou novou řadou Drupalu přišla na svět nová kniha. Ta aktuální také jako ebook.

Drupal 6 333 tripů a triků pro Drupal Drupal 7 Drupal 8 Drupal 9