Jan Polzer
Menu

Váš expert na WordPress

s více jak desetiletou praxí

WordPress patří spolu se systémy Drupal a Joomla ke trojici nejčastěji používaných open source řešení pro správu obsahu. Oblibu si získal především mezi začínajícími internetovými zlatokopy, kteří si jej cení pro jednoduché ovládání a rychlost, s jakou je možné s ním postavit jednoduchý web pro správu článků nebo blogu.

Já tento redakční systém doporučuji především pro jednodušší firemní weby a magazíny, kde neuvažujete o pokročilejší správě uživatelských práv a složitějším třídění obsahu.

Průběžně sleduji nové trendy ve WordPressu
Průběžně sleduji nové trendy ve WordPressu

Kdy zvolit WordPress?

WordPress je možné použít k vytvoření jednodušeji strukturovaných webových stránek, které se orientují především na článkový obsah.

Dobře se hodí rovněž pro tvorbu tzv. mikrowebů, microsites, i jednoduchých webových magazínů blogového stylu. Takto se s ním setkáte nejčastěji.

Hledáte-li pokročilou správu uživatelů a práci i s jiným typem obsahu, než jsou blogové nebo magazínové články, doporučuji zkusit Drupal.

Ukázky webů se systémem WordPress

Administraci WordPressu přizpůsobím reáliím vašeho webu, nevyužívám prefabrikované šablony

Datasys

Datasys

Prezentace firmy poskytující služby v oblasti IT

Bmedic

Bmedic

Nabídka přípravných kurzů pro přijímací zkoušky ke studiu medicíny.

Cihlu k cihle

Cihlu k cihle

Webové stránky projektu chráněného bydlení v Brně

MK Řeznovice, TT Moravský Krumlov

MK Řeznovice, TT Moravský Krumlov

Webová prezentace sportovních oddílů stolního tenisu

Proč WordPress od Polzera?

Pokud budete hledat tvůrce webu, který používá WordPress, velmi rychle narazíte na spoustu lidí, kteří vám tuto službu nabídnou. Snažím se odlišit schopností přípravy kódu šablony tak, abych nebyl závislý na nalezení nějakého doplňkového modulu. Ani na jeho kompatibilitě s aktuální verzí WordPressu. Nebojím se provádět pokročilejší změny v šablonách vzhledu. Bude-li to projekt vyžadovat, připravím také pluginy pro tento systém.

Ukázku pluginu, který jsem nachystal pro WordPress, najdete například na webu Mezinárodní chemické olympiády, který provozuje Vysoká škola chemicko-technologická v Praze. Konkrétně se jedná o jednoduchou hru pexeso se třemi úrovněmi obtížnosti. Párujete zde chemické prvky a jejich značky.

Jelikož mám za sebou řadu let působení coby programátor a tvůrce webů na Drupalu, snažím se tyto své zkušenosti promítat i do tvorby webů na systému WordPress. Výsledkem je méně chaotická administrace i kód.

Ukázky administrace WordPressu

Správa článků ve WordPressu
Správa článků ve WordPressu
Obsah vám v administraci správně roztřídím
Obsah vám v administraci správně roztřídím
Úprava článku ve WordPressu
Úprava článku ve WordPressu
Úprava vlastního typu záznamu
Úprava vlastního typu záznamu

Žádná další levná šablona

Výhodu přípravy šablony na míru poznáte od hotové zakoupené šablony pro WordPress velice rychle. Rozhodně se nestane, že byste v katalogu realit museli vkládat nové inzeráty pod označením článek a měli je v jedné společné administraci spolu s novinkami na webu.

Profesionální komponenty

Používám i pokročilé a placené pluginy pro WordPress, jako jsou Advanced Custom Fields, které umožní pečlivě připravit formuláře pro vkládání obsahu bez kompromisů. Vícejazyčné weby na WordPressu tvořím s pluginem WPML.

V případě požadavku na sestavení webu pomocí builderu, využívám Oxygen Builder. Jeho přednostní je snadné ovládání a čistota generovaného kódu. Web je tak velice rychlý, což se u konkurenčních builderů říci nedá.

U složitějších webů ale očekávejte, že se vám budu snažit ukázat spíše přednosti redakčního systému Drupal pro takové řešení.

WordPress a moderní technologie

Při tvorbě webu na WordPressu zapojuji co nejvíce technologií používaných v celém webovém světě. HTML5 a CSS3 je samozřejmostí, pro obsahové magazíny zprovozním AMP.

Poradím také s údržbou WordPressu přes příkazový řádek serveru. Rovněž nabízím import dat z jiných redakčních systémů.

ExpertRating Certified Professional HTML5

Tipy a rady pro WordPress

Celosvětově nejpoužívanějšímu redakčnímu systému se věnuji také na svém blogu. Postupně publikuji nejrůznější tipy pro vývojáře a uživatele WordPressu.

Najdete je na mém blogu Maxiorel.cz v sekci WordPress - rady, tipy, návody.