WordPress

WordPress patří spolu se systémy Drupal a Joomla ke trojici nejčastěji používaných open source řešení pro správu obsahu. Oblibu si získal především mezi začínajícími internetovými zlatokopy, kteří si jej cení pro jednoduché ovládání a rychlost, s jakou je možné s ním postavit jednoduchý web pro správu článků nebo blogu.

WordPress je možné použít k vytvoření jednodušeji strukturovaných webových stránek, které se orientují především na článkový obsah. Dobře se hodí rovněž pro tvorbu tzv. mikrowebů i jednoduchých webových magazínů blogového stylu. Ukázkou budiž například Výlety 360. Hledáte-li pokročilou správu uživatelů a práci i s jiným typem obsahu, než jsou blogové nebo magazínové články, doporučuji dát přednost redakčnímu systému Drupal.

Weby se systémem WordPress

Ukázka administrace systému WordPress

Proč WordPress od Polzera?

Pokud budete hledat tvůrce webu, který používá WordPress, velmi rychle narazíte na spoustu lidí, kteří vám tuto službu nabídnou. Tím, jak je WordPress populární, se okolo něj bohužel točí spousta lidí, kteří jsou schopni během pár minut nainstalovat a naklikat nějakou výchozí podobu tohoto redakčního systému. Bohužel málo z těchto rádoby tvůrců webu je již schopno provádět pokročilejší změny v šablonách vzhledu a už vůbec nedovedou vytvořit pluginy, které do WordPressu doplní funkci vyžadovanou na Vašem webu.

Jelikož mám za sebou řadu let působení coby programátor a tvůrce webů na Drupalu, snažím se toto promítat i do tvorby webů na systému WordPress.

Pokud jej budete chtít ode mě, očekávejte administraci upravenou tak, aby odpovídala zaměření vašeho webu. Rozhodně se nestane, že byste v katalogu realit museli vkládat nové inzeráty pod označením článek a měli je v jedné společné administraci spolu s novinkami na webu.

Používám i pokročilé a placené pluginy pro WordPress, jako jsou WP-Types a WP-Views, které umožní pečlivě připravit formuláře pro vkládání obsahu bez kompromisů a zároveň tvořit pokročilé výpisy dat ve WordPressu.

U složitějších webů ale očekávejte, že se vám budu snažit ukázat spíše přednosti redakčního systému Drupal pro takové řešení.