@maxiorel
Polzer-SW.com
Domů > Školení > Školení Drupalu

Školení pro
Drupal 10

od certifikovaného specialisty

Chcete se sami pustit do tvorby webu postaveného na redakčním systému Drupal? Nechcete-li studovat z knih, návodů, videa a dalších materiálů na internetu, pak vás zvu na svá školení Drupalu pro administrátory a tvůrce webu i na úzce zaměřené kurzy pořádané pro ty, kdo si s Drupalem již trochu rozumějí.

Školení pro Drupal

Přehled školení pro Drupal

Individuální, veřejná a firemní školení

Individuální, veřejná a firemní školení

Školení zaměřené na administraci systému Drupal, vývoj modulů i tvorbu témat vzhledu. Pokrývá obecná témata své oblasti a je určeno pro seznámení a rychlý vstup do dané problematiky.

Dvou a čtyřdenní školení

Dvou a čtyřdenní školení

Délka školení je dva, tři nebo čtyři dne dle probíraných témat. Kurz probíhá od 9:00 do 16:00 s hodinovou přestávkou na oběd. Po domluvě je možné čas upravit. V mezičase dělám přestávky dle domluvy s účastníky školení.

U mně v Brně nebo u vás ve firmě

U mně v Brně nebo u vás ve firmě

Výuka Drupalu probíhá v Brně v prostorech mé kanceláře. Firemní školení samozřejmě zrealizuji také ve vašich prostorech, a to po celé ČR nebo Slovensku.

Obsah školení

Drupal 10 pro vývojáře modulů a témat vzhledu

V tomto dvoudenním školení vás naučím tvořit témata vzhledu pro Drupal 10 a také rozšiřující moduly. Nejedná se o školení práce s CSS a PHP. Kódování CSS byste pro tento kurz měli ovládat, co se PHP týče, stačí základní znalosti a schopnost psát kód.

Ukážeme si, z čeho se skládá téma vzhledu, jak funguje šablonovací systém Twig a především, kdy a jak šablony upravit tak, abyste mohli výstupní HTML upravit pomocí CSS do podoby dané grafickým návrhem.

Druhý den kurzu věnovaný tvorbě modulů vám ukáže, jak v Drupalu vytvářet nové stránky programovou cestou, jak pracovat s komponentami Symfony, ošetřovat oprávnění, vytvářet formuláře a zpracovávat jejich data, vytvářet bloky a další entity v Drupalu.

Drupal
Drupal

Drupal 10 pro administrátory a tvůrce webu

Tento kurz je určen začátečníkům, kteří ještě s Drupalem nepracovali, případně měli problém s jeho instalací a do Drupalu příliš nepronikli.

Naučíte se, jak Drupal správně nastavit a používat rozdělení obsahu na kategorie a typy obsahu. Ukážeme si práci s uživatelskými profily, tvorbu layoutů, práci s obrázky. Druhý den kurzu je věnován nezbytným pokročilejším částem Drupalu, jako jsou Views, vícejazyčné weby a některé doplňkové moduly pro práci s formuláři a SEO.

Jan Polzer

Kdo vás bude školit

Acquia Certified Developer & Site Builder

Vlastním certifikace Acquia Certified Developer for Drupal 7, Site Builder for Drupal 8, Drupal 9 a Drupal 10. Získal jsem třetí místo na Drupal CS Awards 2019 v kategorii freelancer. Jsem členem Drupal Association, napsal jsem několik českých knih o Drupalu a školím jej už přes dvanáct let.

Především však s Drupalem aktivně pracuji a stavím na něm weby vlastní i pro své klienty. Mohu vám tak předat aktuální postřehy z praxe, nejenom nudnou teorii.

Při školení Drupalu dávám silný důraz na praktické osvojení probírané problematiky. Nejde tedy o přednášku, ale skutečné školení se procvičováním a reálnými příklady z praxe. Drupal školím od roku 2009.

Kompetentní expert na Drupal

Termíny a cena školení Drupalu

Termíny školení

V tuto chvíli nemám vypsané žádné konkrétní termíny a veškerá školení pořádám komplet na míru.

Místo školení

Brno, Botanická ulice, budova Aquatis. Viz mapa.

Cena školení

od 7 500 Kč bez DPH
za účastníka na dvoudenním školení v závislosti na délce kurzu a počtu zájemců.

Vzorová osnova firemního školení Drupalu

Připravím vám školení na míru odpovídající vašim stávajícím znalostem a potřebám práce v Drupalu. Školení může být dvou až pětidenní, je rovněž možné jej rozložit v čase, abyste si získané znalosti postupně otestovali v praxi. Neváhejte mě kontaktovat. Ukázková osnova z nabídky firemního školení, kde posluchači měli základní zkušenosti s Drupalem formou samostudia a požadovali ucelený přehled.

Základy Drupalu, instalace, požadavky na server, práce s obsahem, uživatelskými účty. Entity, typy obsahu, datová pole u obsahu. Obrázky.

Vlastní typy obsahu, práce s modulem Views, zobrazování dat z databáze Drupalu v různých formách, uživatelské filtrování, zálohování, přesun webu, konfigurační management.

Volitelně. Vícejazyčné weby na Drupalu, SEO, breakpointy, responze a responsivní obrázky, moduly pro vylepšení administrace, formuláře, antispam, vlastní ořezy obrázku, ukázky z praxe.

Volitelně. Základy tvorby šablon vzhledu v Drupalu (tj. ne základy CSS, ale základy šablonovacího systému Twig a obecně, jak je to v Drupalu poskládané a jak ovlivnit HTML výstupy, kde napojit styly a JavaScript)


Školení formou práce na konkrétním projektu

Velmi oblíbená jsou dvoufázová školení, kdy se nejprve seznámíme se základy Drupalu a až se postupně usadí, pustíme se spolu do stavby konkrétního webu dle vašeho grafického zadání. Nebudu jej kódovat za vás, ale budeme spolu konzultovat konkrétní řešení v administraci i při kódování tématu vzhledu a twigových šablon.

Školení Drupalu

Ohlasy účastníků školení Drupalu

Dlouho nás různé "profesionální" firmy přesvědčovaly, jak je Drupal 8 komplikovaný a řešení našeho webu složité. Na Vašem školení D8 jste nám ukázal, že použití D8 pro náš web je nejen možné, ale že jej díky němu zvládneme implementovat sami. Nejen samotné školení, ale i informace na Vašem webu a následné konzultace našeho řešení byly velmi přínosné.

Ing. Miroslav Balík, Ph.D, proděkan a Ing. Lukáš Bařinka, ČVUT v Praze, FIT

V auguste 2018 som sa zúčastnil školenia v Drupale so zameraním na pokročilejšie techniky práce s týmto redakčným systémom (šablonovací systém Twig a pod.). Veľmi pozitívne hodnotím odbornosť lektora Jána Polzera. Školenie bolo veľmi dobre pripravené po odbornej i organizačnej stránke, vysvetľovanie názorné a zrozumiteľné. Na akýkoľvek problém alebo nejasnosť pán lektor Polzer pohotovo reagoval. Čo je ale dôležite povedať, i po skončení školenia a následnej samostatnej práci je pán Polzer ochotný poradiť prostredníctvom online komunikácie v prípade potreby. Za cca 6 rokov čo sa poznáme vždy reagoval na moje dotazy ohľadom rôznych problémov so systémom Drupal a vždy sme všetko vyriešili. Školenie naplnilo moje očakávania natoľko, že už plánujem ďalšie v Drupale. Školenia u pána Polzera vrelo odporúčam širokej odbornej verejnosti.

Ing. Peter Tokoš, Stredná odborná škola informačných technológií, Ostrovského 1, Košice

Drupal školení od Honzy Polzera velmi doporučuji, jelikož již během pár minut školení šlo vidět, že Honza Drupalu opravdu rozumí a Drupalem žije. Velmi si vážím jeho přípravy, protože jsem za Honzou přišel s custom požadavky a chtěl jsem během tří dnů školení předělat jeden z našich webů na Drupal. Pokud někdo přemýšlíte nad Drupal školením, tak Honzu rozhodně doporučuji.

David Hrabě, IT Project Manager, Nestlé

Profesionální, hutné a efektivní. Tři dny nabité informacemi, výsledkem jsou hluboké základy dostatečné k řešení standardních situací a pochopení principů a filozofie Drupalu - jak stran správy a konfigurace systému, tak tvorby vlastních témat i modulů. Neumím si představit jiný způsob, jak se v krátké době tak mnoho naučit. Panu Polzerovi patří mé poděkování.

Mgr. Vlastimil Krejčíř, Masarykova univerzita, Ústav výpočetní techniky

Děkuji za věcné, podrobné a profesionální školení. Rozšířil jsem si obzory. Rád absolvuji i další kurz. Můžu jedině doporučit.

Jakub Janda, GSoft Society s.r.o.

Ptáte se

Co potřebuji na školení?

Určitě vlastní notebook. Pro školení tvorby modulů a témat vzhledu bude dobré mít připravenou nějakou instalaci Drupalu. Při školení administrátorů si ji připravíme spolu. V obou případech je ideální přístup k hostingu s příkazovým řádkem a nástrojem Composer. Nemáte-li, pak pro účely školení zajistím.

Dostanu diplom o absolvování školení?

Standardně žádné potvrzení, diplom ani certifikát nedávám. Účelem mého školení je vás připravit pro praxi. Zda získané vědomosti zužitkujete, je zcela na vás. Pokud potvrzení o absolvování školení přesto potřebujete, nějak se domluvíme.

Je možné školení u nás ve firmě?

Určitě ano. Podle domluvy mohu poskytnout jednodenní i vícedenní školení přímo v sídle vaší firmy.

Jsou součástí školení textové materiály?

Během školení Drupalu vám doporučím online zdroje pro další studium a navedu vás do příslušné části online dokumentace Drupalu. Kromě toho vám mohu doporučit své knihy o Drupalu.

Firemní školení na míru

Školení šité na míru vašim potřebám a projektům

Kromě veřejných školení nabízím i na míru upravenou osnovu. Pokud už problematiku částečně ovládáte, potřebujete jít u některých témat do hloubky a jiná vynechat, stačí se domluvit.

Oblíbená jsou také školení, kde postupně pracujeme na konkrétním projektu, který řešíte.

Jan Polzer