Školení redakčního systému Drupal

Chcete se sami pustit do tvorby webu postaveného na redakčním systému Drupal? Nechcete-li studovat z knih, návodů, videa a dalších materiálů na internetu, pak vás zvu na svá školení Drupalu v počítačové škole Gopas i na úzce zaměřené kurzy pořádané pro ty, kdo si s Drupalem již trochu rozumějí.

Přehled školení pro Drupal v počítačové škole GOPAS

Výuka dvoudenních kurzů probíhá v Praze, Brně a Bratislavě. Školení je zaměřené buď na seznámení s Drupalem, nebo na tvorbu modulů a tvorbu vzhledu. Pokrývá obecnou problematiku své oblasti a je určeno pro seznámení a rychlý vstup do dané problematiky.

Kurz probíhá od 9.00 do 16.00 s hodinovou přestávkou na oběd. V mezičase dělám přestávky dle domluvy s účastníky školení. Podrobnosti o kurzech se dozvíte na níže uvedených odkazech. Při školení Drupalu dávám silný důraz na praktické zkoušení probírané problematiky. Můžete si přinést svůj notebook a připojit jej přes Wi-Fi nebo můžete využít připravené počítače v Gopasu, kde si web zprovozníte a po skončení kurzu si vyzkoušíte zálohování a migraci webu, tj. web si budete moci odnést k dalším úpravám například na flashdisku.

Od roku 2016 se tyto kurzy věnují aktuálnímu Drupalu 8. Ten nepřináší novinky zaměřené pouze na administraci (zabudovaný editor, modul Views, přímá editace obsahu, konfigurační management...), ale má i jiný šablonovací systém (Twig) a využívá komponenty PHP frameworku Symfony.

Drupal 8 pro administrátory a tvůrce webu. Tento kurz je určen začátečníkům, kteří ještě s Drupalem nepracovali, případně měli problém s jeho instalací a do Drupalu příliš nepronikli. Naučíte se Drupal správně nastavit a používat rozdělení obsahu na kategorie, typy obsahu, pracovat s uživatelskými profily atd. Druhý den kurzu je věnován nejdůležitějším doplňkovým modulům, jako jsou Views, Wysiwyg pro implementaci vizuálního editoru, Webform pro práci s formuláři v Drupalu a řadě dalších pro zálohování, migraci a SEO.

Drupal 8 pro vývojáře modulů a témat vzhledu. V tomto dvoudenním školení vás naučím tvořit témata vzhledu pro Drupal 8 a také rozšiřující moduly. Nejedná se o školení práce s CSS a PHP. Kódování CSS byste pro tento kurz měli ovládat, co se PHP týče, stačí základní znalosti a schopnost psát kód. Ukážeme si, z čeho se skládá téma vzhledu, jaká je struktura šablon a především, kdy a jak je upravit tak, abyste mohli výstupní HTML upravit pomocí CSS do podoby dané grafickým návrhem. Druhý den kurzu věnovaný tvorbě modulů vám ukáže, jak v Drupalu vytvářet nové stránky programovou cestou, ošetřovat oprávnění, vytvářet formuláře a zpracovávat jejich data, vytváření bloků a dalších prvků v Drupalu.

Opravdu se nemusíte bát, že by moje kurzy byly jen povídáním a povrchním vysvětlením probíraného tématu. Kladu důraz na praktickou stránku všech svých kurzů a to, aby si všichni účastníci probírané téma dostatečně prakticky vyzkoušeli.

Specializované kurzy pro Drupal

V současné době (od ledna 2017) připravuji rovněž specializované kurzy pro Drupal 7 a 8, které jsou určeny stávajícím Drupalistům. Pomohou vám ujasnit si problematiku a prohloubit si znalosti dílčích částí celého drupalovského komplexu.

Seznam připravovaných kurzů je následující:

  • SEO pro Drupal
  • Rozdílový kurz Drupal 7 vs Drupal 8
  • Views pro pokročilé (kontextové filtry, vztahy, dědění filtrů, View ve vlastním modulu)
  • Využití modulu Rules v praxi
  • Různá řešení multimédií v Drupalu v praxi, výhody a nevýhody

Jakmile budou tyto kurzy připraveny, najdete zde podrobnější informace včetně jejich osnovy a rovněž vypsané termíny. Pokud chcete některý z kurzů na míru ve své firmě, přihlaste se pomocí níže zobrazeného formuláře k otevřenému termínu.

Sledujte novinky

Zůstaňme ve spojení – odebírejte newsletter s tipy a aktualitami ke školení


Lektor Jan Polzer


Přihláška na školení Drupalu

Po obdržení přihlášky vám zašlu zálohovou fakturu s 10denní splatností. Po připsání platby na účet dostanete daňový doklad. Před školením vám zašlu e-mail s upozorněním na termín a další organizační informace.

V případě, že se nebudete moci zúčastnit vybraného kurzu, je možné provést storno, nejpozději však sedm dní před začátkem kurzu.

Kurzy pořádané v počítačové škole GOPAS si prosím rezervujte na výše uvedených odkazech.

Přihláškou na otevřený termín mi dáte najevo, že byste se takového kurzu případně rádi zúčastnili. Jak bude vypsán konkrétní termín, budu vás přednostně informovat.