Eshopová řešení postavená v Drupalu

Redakční systém Drupal je univerzální modulární řešení umožňující komfortní stavbu a následnou obsluhu jednoduchých i složitějších webů. Pro oblast online prodejů nabízí dva velké moduly určené k vytvoření a správě eshopového řešení. Jak starší Übercart, tak novější Drupal Commerce však mají řadu nevýhod. Od toho, že si úplně nerozumí s českými reáliemi a nemají propojení na české platební brány a doručovací služby, až po jejich značnou náročnost na výkon serveru. Ne na každém hostingu vám poběží spolehlivě. Z toho důvodu jsem se po letech experimentů rozhodl nabízet eshopy v Drupalu sestavené na míru každého klienta a bez univerzálního a následně neefektivně přizpůsobovaného řešení.

Rychlý eshop v Drupalu?

Jako základ pro tvorbu eshopu v redakčním systému Drupal používám modul Basic Cart. Jde v podstatě pouze o obsluhu košíku založenou na základních obsahových entitách v Drupalu. Nevyžaduje žádnou velkou režii navíc a je dostatečně srozumitelný k tomu, aby se dal rozšířit (nikoli tzv. ohnout) o požadavky klientů. Roky praxe ukázaly, že každý má zcela jiné potřeba a univerzální řešení jim nemůže vyhovět. Proto jsem se orzhodl stavět jen dražší eshopová řešení, která na míru vyhoví vašim potřebám a potřebám vašeho podnikání.

Propojení na statistiky a srovnávače cen

Eshopová řešení, která vám nabízím, mohou být propojena speciálním souborem, feedem, se srovnávači cen, v čele se Zboží.cz a Heuréka.cz. Vše probíhá zcela automaticky, na vás je pouze obsluha eshopu po obsahové stránce a nastavení cen. Eshop na Drupalu je samozřejmě plně propojen s Google Analytics a není problém vložit nejrůznější remarketingové kódy.

Platební brány

Podporuji následující platební brány. Pokud vám ve výčtu některá chybí, není problém se dohodnout a probrat možnosti její implementace do vašeho eshopového řešení.

  • PayPal
  • GoPay
  • GP Web Pay
  • samozřejmostí jsou různé další offline možnosti plateb (složenka, dobírka, převod...)

Doručovací služby

Kromě klasických nabídek doručení zboží Českou poštou či jiným dopravcem a osobním odběrem může být ve vašem eshopu doplněn výběr kurýrů včetně seznamu jejich poboček. Již jsem realizoval následující a mohu po domluvě implementovat další:

  • Česká pošta - balík na pobočku
  • Uloženka
  • DPD ParcelShop

Další vlastnosti eshopového řešení na míru

Vzhledem k tomu, že nemám rád univerzální řešení, je výše uvedený výčet realizovaných možností mého eshopu na Drupalu jen orientační. Budete-li mít zájem, rád se s vámi osobně potkám a probereme všechny možnosti. Běžně provádím import dat z jiných systémů, načítání feedů se zbožím (například pro eshopy postavené pro dropshipping), exporty faktur, propojení ne účetní software, tisk nejrůznějších sestav o prodejích a podobně.

Ukázky eshopů s Drupalem