@maxiorel
Polzer-SW.com

Webové stránky

pro vaši firmu, produkt, nebo služby

Firemní webové prezentace, vizitky jednotlivců i institucí, představení produktů a služeb, mikrosajty, blogy či magazíny. To jsou nejčastější typy webů, se kterými se na mě klienti obracejí. Zrealizuji i vaše představy o designovém e-shopu nebo intranetové aplikaci.

Tvorba webů Brno
Drupal

Drupal

Na Drupal spoléhám od roku 2004 a během těch let mi dobře slouží pro malé i rozsáhlejší weby. Znám jej do hloubky, tvořím nejen témata vzhledu, ale i moduly na míru. Jsem Acquia Certified.

Pojďme spolu do Drupalu
WordPress

WordPress

Kdo by neznal nejpopulárnější redakční systém současnosti. WordPress používám na menší, obsahově zaměřené projekty. I pro něj jsem schopen psát jak témata, tak pluginy.

WordPress v provotřídní kvalitě
Hugo

Hugo

Poslední léta zkoumám možnosti stránek postavených na generátorech statických webů. Oblíbil jsem si Hugo, který nabízí bleskurychlé generování i rozsáhlých projektů.

Chci bleskurychlý bezpečný web
Symfony

Symfony

Na Drupalu postavíte cokoli. Ale přesto existuje řada důvodů, proč se pustit do vývoje na míru. Stavím na Symfony, na kterém ostatně běží sám Drupal i jiné redakční systémy.

Web se Symfony bez kompromisů
Designové e-shopy

Designové e-shopy

Nestavím velké e-shopy na míru ani nekonkuruji pronajímaným e-shopovým řešením. Mají své místo. Tedy do chvíle, než se rozhodnete pro nějakou specialitu.

Potřebuji e-shop s designem na míru

Poslední realizované weby

Realizace webu OR

OR

Web pro dodavatele IT řešení pro B2B a veřejný sektor. Vytvořeno v agentuře Lesensky.cz.

www.orcz.cz
Realizace webu Střechy COMAX

Střechy COMAX

Webové stránky předního českého výrobce plechových krytin COMAX jsem stavěl v rámci Lesensky.cz.

www.strechycomax.cz
Realizace webu ENBRA

ENBRA

Rodinná firma s produkty a řešeními pro úspory energií a měření tepla a vody. Realizováno v Lesensky.cz

www.enbra.cz
Realizace webu VKR technologies

VKR technologies

Webová prezentace technologické firmy postavená v agentuře Lesensky.cz.

www.vkrtechnologies.com
Realizace webu Market Sport

Market Sport

Webové stránky pro sportovní marketingovu agenturu jsem realizoval v rámci působení v Lesensky.cz.

www.marketsport.cz
Realizace webu Solarlook

Solarlook

Prezentace s nabídkou služeb odborné letecké inspekce fotovoltaických elektráren.

www.solarlook.cz
<
>
Další reference

Jak probíhá tvorba webu

Vaše poptávka, úvodní konzultace

Práce na webu nezačíná s prvními řádky kódu. Nezačíná ani naceněním a přípravou smlouvy. Nejdříve si spolu upřesníme nezávaznou poptávku a zadání projektu. Potkáme se v kanceláři, kavárně nebo online.

Smlouva, záloha, struktura, wireframe

Po podpisu smlouvy se pustím do návrhu struktury stránek a tvorby drátěného modelu podle přiraveného zadání. Rovněž si vyžádám uhrazení zálohy. Ta činí dle 50 % z ceny webu. U stálých klientů se bez zálohy obejdeme.

Grafický návrh

Po připomínkování a odsouhlasení drátěného modelu zachycujícího rozmístění prvků na webové stránce i strukturu webu, se s kolegou pustíme do přípravy grafiky. Tedy obrázku představujícího hotový web 1:1.

Příprava webu na dočasné URL

Historky o tvůrcích webu, kteří na projektu pracují posledních čtrnáct dní před termínem, si necháme pro pobavení. Od začátku budeme spolu ve spojení, průběh prací na webu budete moci kdykoli sledovat po načtení vývojové kopie webu.

Testování a spuštění webu

Po nakódování web naplníme obsahem, zrevidujeme a poté zapracuji připomínky. Pomohu vám s výběrem vhodného webhostingu, případně vám jej kompletně zařídím. Přenesení webu a jeho rozběhnutí je samozřejmostí. Máte-li vlastní server, poskytnu součinnost jeho správci.

Další rozvoj běžícího webu

Spuštěním nového webu naše spolupráce nekončí. Budeme nadále ve spojení kvůli pravidelné údržbě a bezpečnostním aktualizacím. Budu k ruce pro úpravy vyplývající z analýz SEO, PPC, reklamních kampaní na sociálních sítích a online marketingu obecně.

Bezva, pojďme do toho spolu

Sleduji nové technologie

Každý rok si rozšiřuji znalosti aktuálních technologií nutných pro vytváření moderních webových stránek. Navštěvuji kurzy, online semináře, školení, konference.
Své znalosti z oblasti tvorby webů si ověřuji také absolvováním různých certifikačních zkoušek.

Se zajímavými novinkami vás seznámím v rámci dlouhodobé spolupráce a navrhnu jejich implementaci. Změny ve vyhledávačích, cookies, GDPR a dalších technické a legislativní změny vás tak nepřekvapí.

Ocenění a certifikace

2. místo v kategorii Webové stránky v Ceně Lemur (2021)
3. místo v kategorii Freelancer na Drupal CS Awards (2019)
3× umístění v TOP3 na soutěži WebTop100 (2018, 2022, 2023)
1. místo v rámci Soutěže popularizace vědy SCIAP v kategorii Internet (2013)
2× umístění na Web Excellence Award (2024), a to sám a s Lesensky.cz

Jan Polzer

Jsem týmový hráč

Tvorba úspěšného webu není záležitostí jednotlivce

Pokud má vzniknout profesionálně vypadající web, ve kterém se uživatelé snadno zorientují, je potřeba zapojit více lidí než pouze programátora. Spolupracuji s celou řadou profesionálů v příslušných oborech.

S grafikem vám připravíme návrh webu v rámci jedné zakázky a s frontend kodérem jej převedeme do podoby živé webové stránky. Rád vám doporučím UX specialisty, odborníky na SEO a online marketing nebo specialisty na sociální sítě.

Působím také jako Web Development & Marketing Director v agentuře Lesensky.cz, kde vaše webové potřeby rádi zasadíme do kontextu celkového marketingu a PR.

A pokud nebudu moci vaši zakázku přijmout, rád doporučím někoho z kolegů a kolegyň, kteří se vašeho projektu ujmou s náležitou péčí.

Ptáte se

Na jakých technologiích stavím weby?

Od počátku své praxe se zaměřuji na PHP. Postupně jsem zakotvil u redakčních systémů Drupal a WordPress. V posledních letech jsem přidal do nabídky generátor statických stránek Hugo a PHP framework Symfony. Co se týče JavaScriptu, používám čistý ES6 a frameworky Alpine.js nebo Vue.js. Ve světě CSS využívám Tailwind a občas Bootstrap.

Jaké používám nástroje?

Pracuji především na macOS a využívám multiplatformní aplikace. Můj kód vzniká v editorech PhpStorm a Visual Studio Code. Grafiku otevírám v nástrojích Adobe XD a Figma a programech Affinity. Na vlastních serverech se starám o Debian Linux. Správu úkolů mi řeší Trello, dokumenty Word a Google Docs. Technickou kontrolu webu z pohledu SEO provádím nástrojem Sitebulb.

Jak probíhá deployment webů?

Stále mám řadu projektů, které se historicky stavěly přímo na FTP. U nových projektů ale dávám přednost GITu. Pracuji s GitHubem nebo s Gitea, deployment mi obstarávají buď GitHub Actions nebo Drone.io.

V jakých prohlížečích mé weby fungují?

Samozřejmě ve všech momentálně široce používaných. Všechny webové projekty dostanete v podobě perfektního zobrazení v prohlížečích Chrome, Firefox, Safari a Edge, včetně jejich mobilních variant, a to ve verzích aktuálních ke dni předání webu.

Jak dlouho trvá tvorba webu?

Každý projekt má své potřeby a věnuji mu náležitou péči. V závislosti na velikosti webu a momentálních kapacitách počítejte dva týdny až měsíc s přípravou grafického návrhu a měsíc až dva na programování. K tomu si samozřejmě přidejte čas pro své připomínky a jejich zapracování, tvorbu textového obsahu, analýzu projektu a sběr veškerých podkladů.

Můžeme se domluvit jenom na konzultacích?

Určitě. Pomáhám jednotlivcům i firmám, zejména co se týče vývoje webů na redakčním systému Drupal. Rád se domluvím i na nějaké formě mentoringu pro mladší a začínající tvůrce webů.

Chcete také nový web?

Setkáme se a vybereme vhodné řešení

Pokud vás zaujaly moje reference, znalosti a nabídka a rádi byste spolupracovali na svém projektu, určitě se mi ozvěte. Pomohu vám zrealizovat menší stránky i větší webové projekty. Příležitostně spolupracuji i na dílčích úkolech, jako je doprogramování modulu do Drupalu nebo pluginu pro WordPress.

Pokud se na spolupráci nedohodneme, zkusím vám doporučit některého ze svých kolegů z oboru.

Jan Polzer