Jan Polzer
Menu

Webové stránky

pro vaši firmu, produkt, nebo služby

Webové stránky jsou dnes neodmyslitelnou součástí firemní prezentace, stejně jako logo nebo tištěné propagační materiály. Na firemním webu nabídnete informace pro své obchodní partnery, současné i budoucí zákazníky. Vaše webové stránky jsou elektronickou vizitkou, a proto byste jejich vytvoření měli svěřit do ruky odborníkům. Firemní web by měl být reprezentativní, profesionálně vypadající a především přehledný.

Vytvořím vám profesionální webové stránky pro vaši firmu, produkt, nebo služby. Rád připravím také osobní webové stránky s jednoduchou prezentací vaší osoby.

Specializuji se především na firemní weby s redakčním systémem Drupal
Specializuji se především na firemní weby s redakčním systémem Drupal

Weby s administrací a redakčním systémem

Webové stránky s administračním rozhraním jsou ve většině případů o něco dražší, než je tomu u základních webových stránek bez administrace. Na druhou stranu se vám vyšší náklady mohou velmi brzy vrátit.

U firemních prezentací, kde počítáte s častější obměnou textů, zadáváním novinek a referencí, je bezesporu výhodnější, pokud si vše budete moci měnit a vkládat sami, bez kontaktu a investic do práce programátora.

Redakční systém umožní přihlášení do administrační sekce, kde si vyberete stávající obsah nebo přidání nového a v editoru podobnému tomu, v jakém píšete dopisy a firemní korespondenci, obsah stránky upravíte. Po několika takovýchto úpravách se vám investice do stránek s administračním rozhraním okamžitě vrátí.

Zcela nebytnými se systémy pro správu obsahu (CMS) stávají v momentě, kdy potřebujete vytvořit webový magazín, seznamovací stránky, fotogalerie, eshop a další typy webů, u kterých je nutné pracovat s obsahem prakticky několikrát denně.

Většině klientů doporučuji redakční systém Drupal, který je vhodný jak pro středně velké, tak pro rozsáhlejší weby. Předpokladem úspěšného webu s Drupalem je dostatek znalostí realizátora k tomu, aby připravil takové nastavení systému, které nebude mít zbytečně složité ovládání a přitom bude plnit veškeré požadavky klienta.

Pro menší weby je vhodnější redakční systém WordPress. Vývoj menšího webu s ním může být o něco rychlejší, než na Drupalu, ovšem vždy záleží na konkrétním zadání.

Protože se orientuji v obou systémech, při zadávání webu vám rád poradím, které řešení bude vhodné právě pro váš projekt. To, co se může na začátku jevit jako výhodnější, se totiž mnohdy vrátí v podobě složitějších úprav obsahu v pozdější době.

Nejnovější realizované webové stránky

Ukázky vybraných webů, které jsem vytvořil v poslední době

TIC Brno

TIC Brno

Informační web městské agentury TIC Brno

Ty Brďo

Ty Brďo

Blog Pavla Hodála, učitele informatiky a milovníka Indie

Datasys

Datasys

Prezentace firmy poskytující služby v oblasti IT

Bmedic

Bmedic

Nabídka přípravných kurzů pro přijímací zkoušky ke studiu medicíny.

Jak probíhá tvorba webu?

Wireframe, záloha

Po podpisu smlouvy se pustím do tvorby drátěného modelu a rovněž si vyžádám uhrazení zálohy. Ta činí dle domluvy 50 % nebo 30 % z ceny webu. Bez zálohy pracuji jen u pravidelných klientů.

Grafický návrh

Po odsouhlasení drátěného modelu zachycujícího rozmístění prvků na webové stránce i strukturu webu, se s kolegou pustíme do přípravy grafiky. Tedy obrázku představujícího hotový web 1:1.

Zprovoznění webu

Po připomínkách a schválení grafického návrhu se pustím do nakódování šablony a implementace potřebných funkcí ve zvoleném redakčním systému. Poté Vám jej předám k připomínkám.

Kdykoli si mě zkontrolujete

Vývoj webu probíhá na mém serveru na adrese chráněné heslem, aby se na rozpracovaný web nemohly dívat vyhledávače ani nikdo nepovolaný. Vy tak máte možnost kdykoli sledovat průběh práce a dodržování stanovených termínů.

Po dokončení webu jej mohu na serveru po určitou dobu ponechat, například kvůli naplnění obsahem. Až budete připraveni, přenesu jej na váš server nebo webhosting. To vše je samozřejmě v ceně projektu.

Nikdo není chytrý napořád

Každý rok si rozšiřuji znalosti aktuálních technologií nutných pro vytváření moderních webových stránek. Navštěvuji různé kurzy, online semináře, školení.

Své znalosti z oblasti tvorby webů si ověřuji také absolvováním různých certifikačních zkoušek:

Acquia Certified Developer Drupal 7 Acquia Certified Site Builder Drupal 8 Acquia Certified Site Builder Drupal 9

ExpertRating Certified Professional Drupal 6 ExpertRating Certified Professional HTML5

Nejsem na to sám

Tvorba webových stránek dnes není solitérní záležitost. Pokud má vzniknout profesionálně vypadající web, ve kterém se uživatelé snadno zorientují, je potřeba zapojit více lidí než pouze programátora. Spolupracuji s celou řadou profesionálů v příslušných oborech.

Ve spolupráci s grafikem vám připravíme návrh webu v rámci jedné zakázky a spolu s frontend kodérem jej převedeme do podoby živé webové stránky. Rád vám doporučím i UX specialisty, odborníky na SEO a marketing nebo specialisty na sociální sítě.

A pokud nebudu moci vaši zakázku přijmout, rád doporučím někoho z kolegů a kolegyň, kdo se vašeho projektu ujme s náležitou péčí.

Podrobnější informace

Podrobnější informace k různým řešením, která využívám při tvorbě webů, najdete na následujících stránkách:

Nabízím také specializované poradenství, pokud se rozhodnete pro tvorbu webu vlastními silami.

Úspěchy webových projektů

Jsem velmi vděčný, že spolupracuji na webových stránkách, které se pravidelně umisťují na čelních příčkách v různých soutěžích. Ať už se jedná o Soutěž popularizace vědy SCIAP, soutěž firemních webů a digitálních řešení WebTop100 nebo Drupal CS Awards.

Právě Drupal CS Awards je můj nejnovější úspěch, kdy jsem dosáhl se zajímavým projektem na třetí místo v rámci ročníku 2019.

Drupal CS Awards