@maxiorel
Polzer-SW.com

SEO
optimalizace webu

Nejen Brno a okolí

Snad každý, kdo dnes nabízí tvorbu webových stránek, zmiňuje tzv. SEO nebo SEO optimalizaci. Tato tři písmena označují anglický termín Search Engine Optimization. Jedná se o speciální postupy při přípravě a úpravě webových stránek tak, aby je internetové vyhledávače považovaly za kvalitnější než ostatní a podle toho je také umístily na lepších pozicích ve výsledcích hledání.

SEO
Co je to SEO?

Co je to SEO?

SEO je kombinace upraveného kódu webu, vhodně strukturovaného obsahu, důrazu na technickou kvalitu a řady dalších faktorů. Já se zaměřuji právě na technickou kvalitu webu z pohledu SEO a pro další rozvoj vám doporučím specialisty.

Jednorázová úprava nic neřeší

Jednorázová úprava nic neřeší

Nejčastějším mýtem o SEO je domněnka, že se jedná o jednorázovou záležitost. Pro udržení pozice ve vyhledávačích je potřeba průběžně pracovat se spoustou externích faktorů, které se navíc v čase mění. Pravidelně sleduji nové trendy.

Další propagace webu

Další propagace webu

V širším kontextu práce na úspěšném webu je třeba rozvíjet další online aktivity, jako jsou sociální sítě nebo placená reklama na nejrůznějších platformách. Ve spolupráci s odborníky z dalších oborů vám zajistíme, aby web přinášel konverze.

Technické SEO

Zaměřuji se na technické SEO

I malá webová vizitka bude vypadat lépe, pokud bude kvalitně zpracovaná i po stránce komunikace s roboty vyhledávačů. U každého projektu kontroluji při předání kvalitu kódu z pohledu SEO. Váš web doplním o strukturovaná data, ale nezapomenu ani na sociální sítě a OpenGraph.

Neustále sleduji trendy v SEO a posuny v hodnocení kvality webu a rychlosti načítání. Při předání webu se vždy snažím,a by měl výborné hodnocení v Google Core Web Vitals.

Do základů SEO vás zaškolím

Zejména u menších projektů může být investice do kvalitního SEO specialisty pro začátek nepříjemně vysoká. Jakkoli se může vyplatit. Z toho důvodu nabízím již několik let školení základů SEO.

Naučím vás správnému strukturování textů na webu, ukážu, jak můžete úspěch nebo propady svého webu vyhodnocovat a správně na ně reagovat. Po technické stránce budete minimálně schopni zkontrolovat svého programátora.

Ocenění a certifikace

2. místo v kategorii Webové stránky v Ceně Lemur (2021)
3. místo v kategorii Freelancer na Drupal CS Awards (2019)
3× umístění v TOP3 na soutěži WebTop100 (2018, 2022, 2023)
1. místo v rámci Soutěže popularizace vědy SCIAP v kategorii Internet (2013)
2× umístění na Web Excellence Award (2024), a to sám a s Lesensky.cz

Ptáte se

Pomůžete mi s optimalizací textů?

Kvalitní texty jsou základem SEO. Stále platí okřídlené rčení, že obsah je král. Ač mám dlouholetou praxi s publikováním textů v nejrůznějších médiích, textace webů nechávám na profesionálních copywriterech. Pokud nemáte představu, jak by texty na vašem webu měly vypadat, rád vám doporučím vhodné specialisty.

Co je potřeba k zapnutí SEO?

Vlastně nic. Jen kliknu na speciální tlačítko. Pokud vám někdo slibuje zázraky, bude vás to stát zbytečné investice do času i financí. SEO je běh na dlouhou trať, nezapíná se zázračným tlačítkem a vyžaduje neustálou péči o běh po celou dobu jeho existence.

Co tedy zahrnuje vaše technické SEO?

Každý web, který předám klientům, má v pořádku kód, vyladěnou rychlost načítání, v redakčním systému jsou nachystány políčka pro vkládání popisků pro vyhledávače. Pokud je součástí dodávky i copywriting, pak vše naplníme odpovádajícími daty, v opačném případě nachystám alespoň automatiku, abyste pro začátek neměli moc práce. Dle domluvy doplním na web odpovídající strukturovaná data.

Jaké používám nástroje?

V základu si vystačím s Google Search Consolí a vlastními reporty pomocí jazyka R. Pracuji samozřejmě i s Google Analytics, jsem Google Analytics 4 Certified. Z dalších nástrojů využívám pravidelně Plausible, PageSpeed.cz, Ahrefs a GTmetrix.

Nabízíte i linkbuilding?

Není to má specializace a tak nejenom kvůli kapacitním důvodům tuto bezesporu důležitou součást SEO přenechávám specialistům.

Chcete také nový web?

Setkáme se a vybereme vhodné řešení

Pokud vás zaujaly moje reference, znalosti a nabídka a rádi byste spolupracovali na svém projektu, určitě se mi ozvěte. Pomohu vám zrealizovat menší stránky i větší webové projekty. Příležitostně spolupracuji i na dílčích úkolech, jako je doprogramování modulu do Drupalu nebo pluginu pro WordPress.

Pokud se na spolupráci nedohodneme, zkusím vám doporučit některého ze svých kolegů z oboru.

Jan Polzer