Jan Polzer
Menu

Školení základů JavaScriptu

manipulujeme s prvky na stránce

Tvorba webových stránek dnes není jen o kódování HTML a CSS. Pro interakci s uživatelem budete potřebovat alespoň základní znalosti práce se strukturou HTML kódu pomocí JavaScriptu. Pro začátečníky jsem připravil kurz představující práci s webovou stránkou pomocí JavaScriptu v HTML5.

Díky znalostem o manipulaci s DOM v tomto kurzu nebudete omezeni konkrétní javascriptovou knihovnou, jako je například jQuery. Znalosti zužitkujete v jakémkoli projektu s jakýmkoli redakčním systémem.

JavaScriptu není třeba se bát, v HTML5 je jeho použití snadné
JavaScriptu není třeba se bát, v HTML5 je jeho použití snadné

Proč se naučit čistý JavaScript?

Nejpoužívanější javascriptová knihovna jQuery od svého počátku kladla důraz na interakci mezi HTML a JavaScriptem. S příchodem HTML5 a současné generace webových prohlížečů se řada věcí v JavaScriptu zjednodušila. Dříve jsem tento kurz postavil právě na jQuery, aby byl srozumitelný začátečníkům.

Dnes to již není potřeba. I běžný JavaScript dostupný v prohlížečích bez jakýchkoli doplňkových knihoven vám umožní rychle napsat obsluhu událostí po stisku nějakého tlačítka či odkazu na stránce. Umožní natáhnout data z jiné adresy a část stránky aktualizovat bez opětovného načtení. Využijete jej ve spojení s karusely, dialogy a různými vizuálními komponentami, které uživatelům zpříjemňují práci s webem.

Školení JavaScriptu pořádám ve spolupráci s portálem Naučmese, kde najdete podrobnější informace. Tamtéž se na kurz JavaScriptu přihlásíte.

Nejbližší termíny školení JavaScriptu:

    1. května 2020

Obsah školení základů JavaScriptu

Na kurzu začneme nejprve základy JavaScriptu jako takového, povíme si něco k jeho historii a tomu, jakými různými způsoby se do webové stránky napojuje. Poté si začneme hrát s úpravou testovací webové stránky.

Kurz vždy přizpůsobuji znalostem a dotazům účastníků, osnova je ale zhruba následující:

  • základy JavaScriptu (historie, napojení do webu, proměnné, smyčky, podmínky)
  • základy manipulace s prvky na stránce (selektory, práce s třídami, obsluha kliknutí)
  • praktická cvičení
  • tipy na různé knihovny pro čistý JavaScript (karusely, dialogy, mapy)
  • kdy sáhnout po jQuery?
  • příprava na domácí úkol (tvorba pexesa)

Po školení byste měli zvládat doplnit na svůj web běžné události pro jeho oživení. Získáte rovněž dílčí znalosti pro vyřešení domácího úkolu, kterým bude tvorba jednoduchého online pexesa.

Ohlasy účastníků školení JavaScriptu (a dříve jQuery)

Splnil moje očekávání - usazení základů použití jQuery. Nyní mám dobrou startovací pozici pro prohloubení znalostí. Martin.

Dobre koncipovany. Od zakladu k pokrocilejsim aplikacim. Michal

Velice přínosný, probralo se vše, co jsem potřeboval. Zbyněk

Konečně jsem se naučil používat jQuery. Tomáš D.

Další ohlasy účastníků školení základů JavaScriptu najdete na stránce kurzu na portálu Naučmese.