Jan Polzer
Menu

Rychlé a flexibilní weby

s nastavením přes textové soubory

Potřebujete jednoduchou webovou stránku s prezentací produktu, firmy nebo služeb a hledáte rychlé a flexibilní řešení? V takovém případě vám mohu nabídnout vytvoření jednoduchých webů bez administračního rozhraní.

Absence administračního rozhraní neznamená, že byste mi museli za sebemenší úpravu webu platit. Tyto weby lze snadno udržovat a rozšiřovat o nové podstránky pomocí textových souborů s předem danou strukturou.

Pro blogy se toto řešení nehodí, pro menší firemní weby, specializované eshopy nebo stránky s rezervacemi může být výhodnější než velký web s administrací.

Weby bez administrace jsou rychlé s možností změny obsahu přes soubory
Weby bez administrace jsou rychlé s možností změny obsahu přes soubory

Kdy zvolit řešení rychlého webu bez administrace?

Využijete je v situacích, kdy nepotřebujete častou změnu obsahu webových stránek. Přesto lze obsah měnit pomocí textových souborů.

Chcete mít bleskurychlý web i na relativně pomalém webhostingu. Napojení na databázi, které obvykle web brzdí, zde vůbec není.

Rádi byste snížili cenu. Tyto relativně levné webové stránky jsou určeny pro klienty, kteří chtějí maximálně snížit náklady za svůj web.

Ukázky rychlých webů bez administrace

Díky absenci administrace se zvyšuje nejenom rychlost webu, ale také jeho bezpečnost

RYANT

RYANT

Firemní web skupiny nabízející specializované IT služby.

Polzer.cz

Polzer.cz

Moje prezentace. Web, který si právě prohlížíte

LESS

LESS

LESS je dynamický jazyk pro tvorbu stylesheetů CSS

Tvorba levných webových stránek

Pokud chcete co nejvíce snížit cenu realizace jednoduchých webových stránek, je dobré si připravit veškeré podklady v ucelené formě, mít pohromadě všechny texty a rozmyslet si strukturu webu. To vyžaduje již nějakou předchozí zkušenost s webovými stránkami, a proto vám samozřejmě poradím i s touto prvotní přípravou. Celý proces realizace levných webových stránek probíhá zhruba takto:

  • Zjištění informací od klienta
  • Sestavení struktury/navigace webových stránek
  • Příprava textů
  • Vytvoření grafického návrhu nebo výběr vhodné šablony
  • Nakódování grafického návrhu
  • Vložení obsahu webových stránek
  • Závěrečná kontrola a předání klientovi, nakopírování stránek na web

Jak vypadají textové soubory nahrazující administraci?

Úprava textů pro sekce jedné titulní strany
Úprava textů pro sekce jedné titulní strany
S tímto řešením nejste ochuzeni ani o SEO
S tímto řešením nejste ochuzeni ani o SEO
Editace obsahu stránky s produktem
Editace obsahu stránky s produktem

Grafický návrh nebo šablonu?

Při realizaci jednoduchých webových stránek je často největším nákladem vytvoření grafického návrhu webu. Chcete-li mít originální vzhled stránek, pak se bez profesionálního grafického návrhu neobejdete.

Spolupracuji s celou řadou profesionálů v oblasti webové grafiky a jsem schopen zajistit veškerou potřebnou komunikaci.

Klient ve výsledku komunikuje pouze se mnou, totéž platí pro vystavení daňového dokladu – zaplatíte pouze jednu částku za kompletní realizaci webu.

V řadě případů, kdy není nutný zcela originální vzhled, můžete ušetřit za grafický návrh tím, že si sami nebo se mnou po konzultaci vyberete některou ze zdarma dostupných nebo placených webových šablon. Jejich pořízení je mnohem levnější než příprava originálního grafického návrhu. Webové šablony jsou již připravené kostry webů s grafikou. Bez problému v nich můžete vyměnit fotografie a loga, čímž zajistíte alespoň částečně originální vzhled takového webu.

Pozdější úpravy webu

Nikdy dopředu neodhadnete, zda nebude třeba některé texty na jednoduchém statickém webu vyměnit, zda nebudete potřebovat vložit nové obrázky, nebo upravit nějaké ceny. Tyto úpravy samozřejmě nejsou problém, v závislosti na množství práce a kvalitě podkladů je možné je provést během jednoho až dvou dnů od zadání.

Mnohem lepší komfort vám samozřejmě nabídnou webové stránky s administračním systémem. Zde se přihlásíte a veškerý obsah si změníte sami přes pohodlné administrační rozhraní s editorem. Pokud by vás zajímal spíše tento typ webových stránek, podívejte se do sekce Drupal.

Připravím moderní HTML5

Všechny takto nakódované weby připravuji výhradně s HTML5 syntaxí. Stejně jako u webů postavených na Drupalu nebo WordPressu kladu důraz na jejich použitelnost v mobilních zařízeních. Rovněž vám pomohu s nastavením zabezpečeného HTTPS na vašem webhostingu.

ExpertRating Certified Professional HTML5

Bez administrace, ale s PHP

I když váš web nebude mít administraci, nemusíte rezignovat na hezké URL adresy bez otazníků a speciálních znaků a možnost ovlivňovat jeho obsah například pomocí souborů s obsahem nahrávaných přes FTP klienta a automaticky zpracovaných webovým serverem.

Rychlé a flexibilní weby bez administrace stavím na PHP frameworku Symfony. Umožňuje efektivní přípravu webu s moderními technologiemi a je přitom velice rychlý, co se načítání stránek týče.