Weby bez administrace

Potřebujete jednoduchou webovou stránku s prezentací produktu, firmy nebo služeb a hledáte rychlé a levné řešení? V tom případě Vám mohu nabídnout vytvoření jednoduchých statických webů vhodných pro klienty s nízkým rozpočtem.

Slovo statické v případě těchto webových stránek rozhodně neznamená, že se jedná o webové stránky s chudou grafikou, nebo že byste zde nemohli mít nějaké animované prvky. Jediným rozdílem těchto webů oproti mé standardní nabídce je absence administračního rozhraní.

Levné webové stránky jsou určeny pro klienty, kteří chtějí maximálně snížit náklady za svůj web nebo pro taková řešení, kde není nutná pravidelná aktualizace obsahu webových stránek. Jakékoli změny je totiž nutné provádět přímo v kódu stránek, což není uživatelsky přívětivá záležitost.

Tvorba levných webových stránek

Pokud chcete co nejvíce snížit cenu realizace jednoduchých webových stránek, je dobré si připravit veškeré podklady v ucelené formě, mít pohromadě všechny texty a rozmyslet si strukturu webu. To samozřejmě vyžaduje již nějakou předchozí zkušenost s webovými stránkami, a proto vám samozřejmě poradím i s touto prvotní přípravou. Celý proces realizace levných webových stránek probíhá zhruba takto:

  • Zjištění informací od klienta
  • Sestavení struktury/navigace webových stránek
  • Příprava textů
  • Vytvoření grafického návrhu nebo výběr vhodné šablony
  • Nakódování grafického návrhu
  • Vložení obsahu webových stránek
  • Závěrečná kontrola a předání klientovi, nakopírování stránek na web

Ukázky webů bez administrace

Grafický návrh nebo šablonu?

Při realizaci jednoduchých webových stránek je často největším nákladem vytvoření grafického návrhu webu. Chcete-li mít originální vzhled stránek, pak se bez profesionálního grafického návrhu neobejdete.

Spolupracuji s celou řadou profesionálů v oblasti webové grafiky a jsem schopen zajistit veškerou potřebnou komunikaci.

Klient ve výsledku komunikuje pouze se mnou, totéž platí pro vystavení daňového dokladu – zaplatíte pouze jednu částku za kompletní realizaci webu.

V řadě případů, kdy není nutný zcela originální vzhled, můžete ušetřit za grafický návrh tím, že si sami nebo se mnou po konzultaci vyberete některou se zdarma dostupných nebo placených webových šablon. Jejich pořízení je mnohem levnější, než příprava originálního grafického návrhu. Webové šablony jsou již připravené kostry webů s grafikou. Bez problému v nich můžete vyměnit fotografie a loga, čímž zajistíte alespoň částečně originální vzhled takového webu.

Důležitá informace: Při využití webové šablony ušetříte nejenom za grafický návrh, ale i za jeho nakódování, které tímto v podstatě odpadá.

Pozdější úpravy webu

Nikdy dopředu neodhadnete, zda nebude třeba některé texty na jednoduchém statickém webu vyměnit, zda nebudete potřebovat vložit nové obrázky, nebo upravit nějaké ceny. Tyto úpravy samozřejmě nejsou problém, v závislosti na množství práce a kvalitě podkladů je možné je provést během jednoho až dvou dnů od zadání.

Mnohem lepší komfort vám samozřejmě nabídnou webové stránky s administračním systémem. Zde se přihlásíte a veškerý obsah si změníte sami přes pohodlné administrační rozhraní s editorem. Pokud by vás zajímal spíše tento typ webových stránek, podívejte se do sekce Drupal.

Bez administrace, ale s PHP

I když Váš web nebude mít administraci, nemusíte rezignovat na hezké URL adresy bez otazníků a speciálních znaků a možnost ovlivňovat jeho obsah například pomocí souborů s obsahem nahrávaných přes FTP klienta a automaticky zpracovaných webovým serverem.

Levné weby bez administrace stavím na PHP frameworku Silex. Umožňuje rychlý vývoj s moderními technologiemi a je přitom velice rychlý, co se načítání stránek týče.