Jan Polzer
Menu

Webové aplikace

využívající framework Symfony

V PHP programuji někdy od roku 2000. Za tu dobu jsem se setkal s několika PHP frameworky, pomocí kterých jsem postavil malé i větší projekty. Kromě webů na WordPressu nebo Drupalu jsem tedy schopen postavit i specializované aplikace zcela na míru.

Díky svým zkušenostem s programováním jsem schopen pro zmíněné redakční systémy psát i doplňky v podobě pluginů a modulů na míru vašim potřebám. Typicky se jedná o různé formuláře s výpočty, online kalkulačky, generátory PDF s různými informacemi, automatické generování dokumentů, tabulkové reporty a jiné. Zkrátka všechno to, co není natolik obecné, aby to pokrýval svou funkcionalitou některý z již existujícíh doplňků.

Nejčastěji tvořím vnitrofiremní intranetové aplikace
Nejčastěji tvořím vnitrofiremní intranetové aplikace

Webové aplikace na míru

Kromě vývoje speciálních řešení pro redakční systémy nabízím i tvorbu webových aplikací zcela na míru. Ty mají své místo všude tam, kde chcete mít kontrolu nad strukturou databáze, případně požadujete funkce, které není efektivní v nějakém redakčním systému realizovat.

Z řešení, která jsem v minulosti realizoval, mohu jmenovat sledování vývoje investičního portfolia, monitoring tisku, nástěnku pro sledování úspěchu SEO optimalizací, intranetové aplikace, správu zakázek či evidenci smluv.

Využívám PHP framework Symfony s mnoha knihovnami pohánějící spoustu populárních webových projektů, jako jsou Drupal 8, phpBB nebo Matomo. V minulosti jsem realizoval weby i s využitím frameworku CodeIgniter.

Ukázky webových aplikací na míru

Kromě Symfony občas využívám i CodeIgniter a řešení postavené na Drupalu

Edita Polzerová

Edita Polzerová

Webová aplikace sloužící ke správě klientů, projektů, úkolů a faktur

B&P Research

B&P Research

Prezentační web a webová aplikace na Drupalu

SEO Polzer

SEO Polzer

Má vlastní pomůcka pro sledování statistik více webů na jednom místě

Proč jsem si oblíbil Symfony?

Začínal jsem s CodeIgniterem coby jednoduchým PHP frameworkem, do kterého lze proniknout samostudiem bez problémů. Pochopil jsem základní principy a výhody takového řešení oproti redakčnímu systému i oproti hromadě vlastních PHP skriptů.

Něco mi však chybělo. Správa přihlašování, šablonovací systém i nějaká sada znovu použitelných a snadno dostupných komponent. K dalšímu studiu jsem si vybral Symfony. Komponentový framework využívající Composer se mi zalíbil, byť jsem ze začátku několikrát musel své projekty smazat a začít znovu.

Dnes na Symfony nedám dopustit. Je to celosvětově nejpoužívanější framework, byť v Česku jej válcuje Nette. Správnost mé volby potvrdilo i následné využití Symfony a šablonovacího systému Twig v Drupalu, se kterým pracuji nejčastěji. Znalosti jsem tedy mohl zužitkovat i takto.

Ukázky prostředí webových aplikací na míru

Jednoduchá aplikace pro vystavování faktur a evidenci zakázek
Jednoduchá aplikace pro vystavování faktur a evidenci zakázek
Pomůcka pro monitoring médií
Pomůcka pro monitoring médií
Administrace monitoringu médií
Administrace monitoringu médií

Cena vždy individuální

Vzhledem ke specifičnosti různých zadání pro tvorbu webových aplikací na míru, nejsem schopen stanovit nějakou obecnou cenu. Vycházet můžete z mojí hodinové sazby a z ceníku ostatních prací.

Konkrétní cenovou nabídku vám rád připravím poté, co se nad projektem pobavíme a pošlete mi podrobnější zadání.

Vždy doporučím vhodné řešení

Často se stává, že klient požaduje nějakou webovou aplikaci na míru, kterou je však možné realizovat pomocí některého z redakčních systémů. V takovém případě mu doporučím vždy levnější a rychleji realizovatelné řešení.