Webové aplikace

V PHP programuji někdy od roku 2000. Za tu dobu jsem přišel k několika PHP frameworkům, pomocí kterých jsem postavil malé i větší projekty. Nejsem tedy jen obyčejný "klikač" webů, který zvládne postavit jednoduché stránky na WordPressu nebo Drupalu.

Díky svým zkušenostem s programováním jsem schopen pro tyto redakční systémy psát i doplňky v podobě pluginů a modulů na míru Vašim potřebám. Typicky se jedná o různé formuláře s výpočty, online kalkulačky, generátory PDF s různými informacemi, automatické generování dokumentů pro Microsoft Office a jiné. Zkrátka všechno to, co není natolik obecné, aby to pokrýval svou funkcionalitou některý z již existujícíh doplňků.

Webové aplikace na míru

Kromě vývoje speciálních řešení pro redakční systémy však nabízím i tvorbu webových aplikací zcela na míru. Ty mají své místo všude tam, kde chcete mít kontrolu nad strukturou databáze, případně požadujete funkce, které není efektivní v nějakém redakčním systému realizovat.

Z řešení, která jsem v minulosti realizoval, mohu jmenovat sledování vývoje investičního portfolia, monitoring tisku, nástěnku pro sledování úspěchu SEO optimalizací, intranety, evidenci smluv či správu zakázek.

Ke tvorbě webových aplikací na míru v současnosti používám dvojici PHP frameworků:

CodeIgniter

Populární framework s rychlou křivkou učení umožňující tvorbu jednoduchých webových aplikací. Oblíbil jsem si jej především kvůli jeho rychlosti zpracování různých úloh. Jeho vývoj v posledních letech sice trošku ustrnul, s novým vedením však pokračuje dále. Webové aplikace postavené na CodeIgniteru je obvykle možné provozovat i na běžném webhostingu.

Symfony 2

Vyspělý PHP framework s mnoha knihovnami pohánějící spoustu populárních webových projektů, jako jsou redakční systém Drupal 8, fórum phpBB nebo open source laternativa ke Google Analytics s názvem Piwik. Aplikace tvořené v Symfony 2 jsou vhodné k nasazení spíše na Vašem vlastním serveru, s jehož přípravou Vám mohu pomoci.

Ukázky webových aplikací, které jsem realizoval

Cena vždy individuální

Vzhledem ke specifičnosti různých zadání pro tvorbu webových aplikací na míru, nejsem schopen stanovit nějakou obecnou cenu. Vycházet můžete z mojí hodinové sazby a z ceníku ostatních prací.

Často se stává, že klient požaduje nějakou webovou aplikaci na míru, kterou je však možné realizovat pomocí některého z redakčních systémů. V takovém případě mu doporučím vždy levnější a rychleji realizovatelné řešení.