@maxiorel
Polzer-SW.com
Domů > Reference > Případové studie

Meracus

www.meracus.cz

Meracus

Jednoduchá webová prezentace výrobce menstruačních pomůcek a kvalitního oblečení z krásných látek z bambusového úpletu. Nabízí přehled produktů a slouží jako rozcestník na další weby.

  • realizace: březen 2021
  • grafika: Ivan Kebeleš
  • vývoj/implementace: Jan Polzer
  • platforma: Drupal
  • délka realizace: 1 měsíc

Od blogu k firemnímu webu

Meracus byl druhý projekt, který jsem pro tuto klientku realizoval. O něco dříve jsme spolupracovali na předělání blogu Kalíšek.cz, který se věnuje taktéž ženským tématům.

V tomto případě byl požadavek vytvořit jednoduchý web, který zastřeší činnost klientky. Produkty představuje na svém blogu, prodává na zaběhnutém e-shopu, zbývala tedy zastřešující firemní vizitka.

Meracus.cz
Nový web Meracus

Grafika webu

Volba designéra pro tento web nezabrala mnoho času. S kolegou Ivanem Kebelešem jsme v té době realizovali už několik projektů v agentuře, jeho styl se mi líbil, tak jsem jej oslovil s nabídkou další spolupráce.

Když přišla poptávka na nový web Meracus, klient neměl žádnou vizuální identitu. Bylo tedy potřeba definovat styl a tón vizuální komunikace webu. S Honzou jsme zvolili pastelové tóny doplněné o výrazný font Playfair Display. Celou prezentaci krásně doplnily klientské fotografie produktů. S výsledkem jsme spokojeni my, klient i návstěvníci webu.

Ivan Kebeleš

Ukázky výrobků

Ukázky výrobků

Jádro webu tvoří ukázky signature modelů menstruačních kalhotek, látkových vložek, spodního prádla a legín. Vše s krátkými popisky a decentními fotografiemi.

Průvodce výběrem

Průvodce výběrem

Kromě základních informací o jednotlivých výrobcích web návštěvnicím nabízí jednoduchého průvodce výběrem mezi různými typy a modely kalhotek nebo vložek.

Recenze zákaznic

Recenze zákaznic

Zkušenosti jsou důležité, proto jsme na webu nezapomněli ani na recenze zákaznic. U produktu je jejich výběr, samostatná stránka umožňuje filtrování recenzí dle výrobků.

Tipy k používání

Tipy k používání

Protože nabízené výrobky nepatří k těm nejrozšířenějším, nové i stávající zákaznice ocení několik tipů, jak se o menstruační kalhotky nebo látkové vložky starat.

Představení firmy

Představení firmy

Firemní web samozřejmě nesmí opomenout představení firmy jako takové, nejenom jejích výrobků. Formou stručné vizitky na webu nabízíme také povídání o historii šicí dílny.

Proklik na e-shop

Proklik na e-shop

Protože bez prodeje svých výrobků by firma neexistovala, myslíme i na snadnou cestu, jak nabízet zakoupení produktů, které budoucí zákaznice zaujmou. CTA na webu nechybí.

Ukázky nového webu Meracus

Realizace webu Homepage

Homepage

Realizace webu Vybrané produkty

Vybrané produkty

Realizace webu Průvodce výběrem a tipy

Průvodce výběrem a tipy

Realizace webu Firemní vizitka

Firemní vizitka

<
>

Firemní web na Drupalu

Tyto webové stránky patří spíše k menším, přesto jsem je postavil na redakčním systému Drupal. Nabízí srozumitelnou administraci, která se hodí v případě, že klienta bude doplňovat nové výrobky a měnit fotografie.

Drupal rovněž zajistí automatickou konverzi fotografií na formát WebP. Úspornější obrázkový formát se kladně projeví v rychlosti načítání stránek. U webu s mnoha fotografiemi je to velký přínos.

Administrace webu
Administrace webu

Modulární systém

Struktura každé stránky se skládá z úvodníku a variabilních prvků, mezi kterými se objevují výhody, ukázky modelů, FAQ, postupy, recenze nebo CTA bannery.

Rád proto v Drupalu používám modul Paragraphs, ve kterém připravím jednotlivé komponenty a při sestavování obsahu stránky se již jen vybírá z připravených vzorů.

SEO a rychlost webu

SEO

Podporu pro onsite SEO v Drupalu řeším kombinací modulů Metatags a XML Sitemap. V administraci jsou předvyplněné vzorky pro generování tagů pro vyhledávače, které editor webu v případě potřeby snadno přepíše.

Rychlost webu

Díky podpoře WebP, implementaci kritického CSS a zpožděného načítání může web s Drupalem dosahovat výborných hodnot v Core Web Vitals a rychlého načítání i na běžném hostingu.

Audit z Lighthouse

Stránky Meracus.cz v řeči čísel

Rychlost

94

skóre Lighthouse

Obsah

14

produktů

Realizace

30

dnů

Design

20

komponent

Chcete také nový web?

Setkáme se a vybereme vhodné řešení

Pokud vás zaujaly moje reference, znalosti a nabídka a rádi byste spolupracovali na svém projektu, určitě se mi ozvěte. Pomohu vám zrealizovat menší stránky i větší webové projekty. Příležitostně spolupracuji i na dílčích úkolech, jako je doprogramování modulu do Drupalu nebo pluginu pro WordPress.

Pokud se na spolupráci nedohodneme, zkusím vám doporučit některého ze svých kolegů z oboru.

Jan Polzer